Czy jesteś gotowy na ekspansję do USA?

Ekspansja do USA - czy jesteś na nią gotowy?

Odpowiedz na kilka poniższych pytań, aby wstępnie ocenić gotowość Twojej firmy do ekspansji na rynek Stanów Zjednoczonych.

 1. Czy Twój produkt został zweryfikowany przez rynek w Polsce?

  Produkt lub usługa powinny być sprawdzone przez rynek zanim zaczniesz realizować ekspansję zagraniczną. Produkt (usługa) powinien albo dobrze się sprzedawać, albo posiadać znaczne grono użytkowników (jeśli jest to produkt bezpłatny, np. aplikacja mobilna). Eksperymentowanie z nowym produktem w USA oznacza znaczne wydatki, które mogą przekroczyć Twój budżet.

 2. Czy w USA istnieje popyt na Twój produkt?

  Jeśli jest to produkt podobny do już istniejących na rynku, powinieneś posiadać przewagę konkurencyjną, która pozwoli Ci wejść na rynek. W niektórych branżach cena ma mniejsze znaczenie niż wysoka jakość.

 3. Czy możesz dostosować go do wymogów amerykańskiego rynku?

  Produkt może potrzebować certyfikacji lub dostosowania do lokalnych wymagań i standardów. Np.  amerykańskie kuchenki mają standardową szerokość 30 cali (ok. 76 cm), podczas gdy polski standard to 60 cm.

 4. Czy posiadasz odpowiednie zaplecze produkcyjne, aby sprostać dużym zamówieniom?

  Wartość niemal każdego segmentu rynku w USA jest wielokrotnie większa niż w Polsce. Musisz być gotowy do dostarczenia dużej ilości produktów.

 5. Czy masz doświadczenie w eksporcie?

  Nie jest ono absolutnie koniczne (zawsze musi być ten pierwszy raz), ale jest dodatkowym atutem. Posiadanie know-how pozwoli łatwiej wdrożyć sprzedaż na rynku amerykańskim. Twoja firma powinna posiadać osobę lub osoby, które będą odpowiedzialne za realizację współpracy z amerykańskim oddziałem.

 6. Czy posiadasz odpowiednie zasoby finansowe?

  Ekspansja na nowy rynek zawsze wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów – podróży, marketingu, magazynowania towarów, oraz ogólnej działalności amerykańskiego oddziału. Twoja firma musi posiadać płynność finansową pozwalającą na pokrycie tych wydatków.

Jeśli uważasz, że jesteś gotowy na rozwój na rynku amerykańskim, gratulujemy! Skontaktuj się z nami, abyśmy porozmawiali o szczegółach Twojego planu.

Dodaj komentarz